slajder - dadawanie kolejnych

to_mach

Avatar: to_mach

2016-01-14 09:40

Niby banalna rzecz - dodać kolejny slajd.
Panel administracyjny przyjmuje mi kolejny slajd, robi na niego miejsce, pisze, że plik został przyjęty ale go nie wyświetla - ani na liście ani na www.

Dwa slajdy mam ale tylko dlatego, że brutalnie, przez FTP, podmieniłem te z szablonu na własne - nowych mi nie pokazuje.
Czy to może być znowu kwestia uprawnień plików - mają 644 ?

» Quick.Cms v6.x

wyzel_pl

Avatar: wyzel_pl

2016-01-14 09:47

Skoro przy /database - server wymagal zmiany uprawnien to i przy /files powinienes zastosowac instrukcje :)

ustaw prawa do plików i katalogów (większość serwerów nie wymaga takiej zmiany).
Nadaj prawa dostępu 777 (inaczej: rwxrwxrwx) dla katalogów:

"database" - oraz dla wszystkich plików i podkatalogów w tym katalogu,
"files" - oraz dla wszystkich plików i podkatalogów w tym katalogu.

to_mach

Avatar: to_mach

2016-01-14 09:53

Muszę zmolestować mojego providera aby włączył mi możliwość samodzielnych zmian uprawnień.
Mam nadzieję, że to jest przyczyna. Dam znać - póki co dzięki.

marcin_k

Avatar: marcin_k

2016-01-14 12:01

Co to za 'wspaniały' hosting ze nie da się zmienic praw?

to_mach

Avatar: to_mach

2016-01-16 20:26

Mam już uprawnienia 777 na wszystko, ale mechanizm dodawania fotek do slajdu nadal u mnie nie funkcjonuje.
Tabela panelu admina powiększa się o kolejne pozycje ale są one puste - mogę dodać opis, ale zdjęcie się nie załącza - w katalogu "files" też się nie pojawia.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-01-16 21:00

A katalog files też ma nadane właściwe prawa zgodnie z dokumentacją?

Pozdrawiam

to_mach

Avatar: to_mach

2016-01-16 22:27

Tak. Katalogi i pliki mają 0777 - to 0 z przodu odnosi się do opcji SUID, GUID i Przyklejanie (FireFTP Firefox).
Poszukam plik, w którym znajdują się linie kodu tego slajdu i spróbuję ręcznie dodać - ale nie o to tu chyba chodzi.

szymaniukjerzy

Avatar: szymaniukjerzy

2016-01-17 09:52

A wrzucałeś QC na serwer w trybie binarnym? Na forach często ludzie narzekają na FireFTP, że plik, który był bobry (sprawdzony), po wrzuceniu na serwer przestaje chodzić (po ćsiągnięciu na komp, także). Dobrym klientem jest FileZilla.

Pozdrawiam

to_mach

Avatar: to_mach

2016-01-17 11:22

Cały QC wgrałem binarnie FTPem TotalCommander'a.
FireFTP używam sporadycznie.
Poszukam innego providera na testy lub odpalę lokalnie, bo nie mam chęci przechodzić na Drupala lub Joomle.

to_mach

Avatar: to_mach

2016-01-20 13:35

Mój usługodawca wrzucił mnie na inny serwer i już jest OK.
Dzięki za wsparcie - zamykam temat.

Do góry
o nas | kontakt