Administrowanie stronami na umowę zlecenie

filnston

Avatar: filnston

2015-11-28 14:49

Panowie mam takie pytanie. Administruje dwoma stronami i chciałbym podpisać umowę zlecenie na administrowanie z właścicielem (firmą) każdej ze stron. Wyczytałem jednak w internecie, że taka umowa nosi wtedy znamiona działalności gospodarczej, gdyż jest to ciągła, stała praca, za którą otrzymuje regularny zarobek. Nie zakładam DG, ponieważ zarobek, jaki otrzymuje za administrowanie stroną jest tak niski, że nie ma to sensu. Pozostaje umowa o dzieło, którą trzeba sporządzać co miesiąc. Jak Wy to widzicie? Można zawierać te umowy zlecenia czy nie? W Urzędzie Skarbowym powiedzieli, że mogę, ale odpowiedzialność od osób trzecich musi ponosić zlecający. Spytałem się Pana o co w tym chodzi, to powiedział, że nie może mi tego wyjaśnić :/

» Quick.Cart v6.x

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-11-28 19:23

IMO mozesz podpisac jedna umowe na dluzszy okres. To nie jest praca na miejscu ktora wymaga siedzenia u zleceniobiorcy i podchodzi pod etat. Jest to praca zdalna dlatego nie powinno byc problemu z umowa o dzielo. Zwlaszcza ze ty masz now how a zleceniobiorca nie. W zwiazku z tym wprowadzajac teksty dbajac o estetyke serwisu tworzysz cos co moze miec znamiona dziela do ktorego konieczne jest przekazanie praw autorskich. Dlatego dzielo powinno byc ok.

Do góry
o nas | kontakt