Przeniesienie strony na inny hosting

Eco

Avatar: Eco

2015-11-24 20:06

Witam,

Chciałem przenieść stronę internetową opartą o Quick.Cms na inny hosting. Po przeniesieniu działa tylko strona główna a podstrony nie wyświetlają się.

"Not Found, The requested URL /home/virtuals/www.nazwastrony.pl/index.php was not found on this server."

W panelu administratora kiedy klikam w lupę (podgląd) np. przy podstronie "oferta" przenosi mnie na stronę http://nazwastrony.pl/index.phpoferta.html i tu również pojawia się błąd 404:

"Not Found, The requested URL /index.phpoferta.html was not found on this server."

Męczę się z tym już jakiś czas i nie mam pojęcia jak to naprawić.

» Quick.Cms v3.x

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-11-24 20:12

Musi być włączony revrite mode . Linux czy Windows?

Jarek

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-11-24 20:17

tzn URL Rewrite. Na linuxie jest to standard na Windowsie nie do konca i trzeba to uruchamiac recznie wskazujac plik htacces. Dzieje sie tak oczywiscie jak uzywales dodatku SEO... juz nie pamietam czy w 3 x bylo cos takiego...ale to prawdopodobne skoro koncowke masz .html

Jarek

Eco

Avatar: Eco

2015-11-24 20:20

Wcześniejszy hosting był na Linuxie (godaddy), a teraz przeniosłem na serwer LH Orange i szczerze to nie wiem jak to sprawdzić. Gdzie dokładnie mogę włączyć revrite mode?

openzibi

Avatar: openzibi

2015-11-24 20:33

Eco, czy to naprawdę bezpłatna wersja Quick.Cms v3.x?
Rozwiązanie dla przyjaznych linków owszem można było znaleźć na forum ale w tej wersji nie było "lupki" linkującej w administracji do podgladu podstrony.

StudioStrona.pl

Eco

Avatar: Eco

2015-11-24 20:42

Nie mam pojęcia czy to bezpłatna wersja. Stronę robiła mi pewna firma, ale nie mam już z nimi kontaktu. Dokładnie jest to wersja 3.2. Lupki mam przy każdej podstronie w panelu administratora. Nie wiem co mam teraz zrobić? Sam chyba tego nie ogarnę chyba, że ktoś mi konkretnie podpowie jak to naprawić.

openzibi

Avatar: openzibi

2015-11-24 21:14

1. Przypuszczam masz wersje płatną. Jakie masz nazwy katalogów w katalogu plugins?

2. Jak sprawdzić czy masz serwer z aktywnym mod_rewrite?
a) zapytaj administratora serwera
b) lub wrzuć na serwer plik o nazwie info.php z zawartością


<?php phpinfo(); ?>


i sprawdż ( twojastrona.pl/info.php ) czy w sekcji Loaded modules masz mod_rewrite

StudioStrona.pl

Eco

Avatar: Eco

2015-11-24 21:30

1. Nazwy katalogów:
actions_admin
actions_client
cgi-bin
config
core
db
files
lang
libraries
plugins
templates
upload

2. System jest oparty na Linuxie. Użyłem Ctrl+F i z wyrazem "rewrite" pojawił się tylko jeden wynik wyszukiwania "url_rewriter.tags"
Local Value a=href,area=href,frame=src,input=src,form=fakeentry
Master Value a=href,area=href,frame=src,input=src,form=fakeentry

Eco

Avatar: Eco

2015-11-24 21:32

Katalog plugins:
edit
tinymce
plugins.php

openzibi

Avatar: openzibi

2015-11-24 21:33

1. "Jakie masz nazwy katalogów w katalogu PLUGINS?"
2. O mod_rewrite zapytaj administratora i jeżeli nie jest włączony to poproś o włączenie.

StudioStrona.pl

Eco

Avatar: Eco

2015-11-24 21:43

1. "Jakie masz nazwy katalogów w katalogu PLUGINS?"
edit
tinymce
plugins.php

2. "O mod_rewrite zapytaj administratora i jeżeli nie jest włączony to poproś o włączenie."
Przesłałem zapytanie do administratora i prośbę o włączenie mod_rewrite.

Jutro jak mi odpiszą odezwę się i dam znać co z tym mod_rewrite.
Dzięki za zainteresowanie.

openzibi

Avatar: openzibi

2015-11-24 21:55

Wygląda na to, ze masz prawdopodobnie wersję bezpłatną z dorobionymi przyjaznymi linkami.
Do ich prawidłowej pracy potrzebny jest aktywny mod_rewrite.

StudioStrona.pl

Eco

Avatar: Eco

2015-11-25 09:58

Ok sprawa wygląda następująco. Otrzymałem wiadomość od administratora:

"Szanowni Państwo,

tak, jest aktywny. W pliku .htaccess znajdującym się w katalogu ze stroną proszę dodać linijki:

RewriteEngine On
RewriteBase /

Pozdrawiam serdecznie"


Otworzyłem plik .htaccess na serwerze i okazało się, że pod linijką "RewriteEngine On" brakuje linijki "RewriteBase /". Dopisałem ją i podstrony zaczęły działać :)

openzibi dziękuję za pomoc!

rejes

Avatar: rejes

2016-03-22 21:09

A ja po prostu zleciłem to hostingowi - Firehost przenosił mi to za darmo, bo zmieniłem hosting na nich. I wydaje mi się, że warto pytać - dla sporego klienta hostingi są w stanie wiele zrobić, aby tylko ten klient do nich przeszedł ;-) No i pokazuje to jakość supportu.

rejes

Do góry
o nas | kontakt