simpleNotice nie działa

Ledoon

Avatar: Ledoon

2015-04-21 10:56

Mam mocno zaniedbany sklep, chciałem go trochę uporządkować, poprawić i na początek chciałem dodać informację o ciasteczkach. Jestem przekonany że zrobiłem wszystko dobrze lecz informacja się nie wyświetla.
Gdy cokolwiek grzebie w kodzie robię to na wersji testowej, jest tu http://ledoon.com.pl/ledoon.pl/sklep.php/

» Quick.Cart v6.x

ledoon

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-04-21 11:38

Sprawdz czy wykonales wszystkie kroki instalacji dodatku. Na tym najczesciej dochodzi do bledow

Ledoon

Avatar: Ledoon

2015-04-21 11:51

Sprawdzałem jakieś 15 razy,dwa lub trzy razy usuwałem pliki lub całe foldery ze zmianami i robiłem od nowa. Nie mam pojęcia gdzie jest błąd.

ledoon

kajo

Avatar: kajo

2015-04-21 12:42

Sprawdź bo ja nie zauważyłem, żebyś podłączył jquery.

Hostgrafia.pl

Ledoon

Avatar: Ledoon

2015-04-21 13:52

kajo co rozumiesz poprzez podłączenie jquery.
Próbowałem skopiować sam jquery do plugins
Wklejałem również rozpakowany folder simpleNotice do plugins nic to nie zmienia

ledoon

Ledoon

Avatar: Ledoon

2015-04-21 14:25

Dodam że w JavaScript jestem początkujący.
Jeżeli dobrze rozumiem to w punkcie "4) Edit file: templates/default/_header.php" jest fragment "{ echo '<script type="text/javascript" src="'.$config['dir_plugins'].'jquery-1.9.1.min.js"></script>" który jest adresem skryptu jquery-1.9.1".
Według punktu 7) jquery-1.9.1 należy wkleić do sklep.php/plugins. Czy dobrze rozumiem?

ledoon

kajo

Avatar: kajo

2015-04-21 14:29

Samo skopiowanie do plugins nic Ci nie da. Musisz w kodzie strony np. _header.php przed linkiem <script type="text/javascript" src="core/common.js"></script> wkleić link do jquery. Bibliotekę jquery musisz mieć podłączoną do strony. Najprościej wypróbuj załączyć link online:


<script src="//code.jquery.com/jquery-1.11.2.min.js"></script>
<script src="//code.jquery.com/jquery-migrate-1.2.1.min.js"></script>


Jeśli się okaże, że to o to chodziło to ściągnij sobie najnowszą bibliotekę, wrzuć do plugins i połącz ze stroną np.:


<script type="text/javascript" src="plugins/jquery.js"></script>


Moim zdaniem lepiej jest korzystać ze skryptów na swoim serwerze niż online.

Hostgrafia.pl

kajo

Avatar: kajo

2015-04-21 14:37

Nie wiem czy robiłeś to wg instrukcji ręcznie, ale z powyższego wynika, że rzeczywiście zabrakło tego fragmentu, który zawiera odniesienie do jquery. Nie bardzo rozumiem instrukcji "..punktu 7..", ale pewne jest, że odniesienie do jquery musi znaleźć się w _header.php przed <script type="text/javascript" src="core/common.js"> ponieważ plik common.js zawiera instrukcję do interesującego Cię pluginu napisaną w jquery.

Hostgrafia.pl

Ledoon

Avatar: Ledoon

2015-04-22 22:46

Poniekąd odnalazłem przyczynę, używam skórki Webstyle005 po przełączeniu na domyślną wszystko jest ok. Teraz szukam problemu w Webstyle005. Jak nie znajdę to będę chciał edytować kolorystykę w domyślnej.

ledoon

Do góry
o nas | kontakt