Zmiana wersji językowej

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-19 19:24

Dodałem nowy język (en) stworzony na podstawie polskiego, dokonałem zmian w header.php, dodałem w nim stronę o nazwie Home i niby wszystko jest Ok, chociaż widać różnicę z poprzednimi wersjami QC, ponieważ dodając pierwszą stronę w nowym języku (en) ma ona Id nie 1 (jak w poprzednich wersjach, a kolejny tak jakby z wersji pl.
Problem pojawia się zasadniczy, gdy zmieniam na stronie (po stronie klienta), język na en, ponieważ wyświetla się stworzona strona Home w menu1, ale tam gdzie ma być jej treść znajduje się komunikat "nie znaleziono danych". Dopiero jak kliknę na Home, pokazuje się jej treść.
Po zmianie języka na polski, pojawia się strona główna.
Gdzie może być przyczyna takiego stanu?

» Quick.Cms v6.x

Bądź wyrozumiały

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-03-19 19:35

>> Dodałem nowy język (en) stworzony na podstawie polskiego,
A w języku polskim masz ID 1?
To nie dodasz już takiego ID w "en"

simlution.org

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-19 19:49

Usunąłem dotychczasowy język (en). Próbuję dodać jeszcze raz, ale nie ma opcji wyłączenia opcji "Stwórz język na podstawie" i znów to samo. Jak to zrobić, aby w nowym języku Id zaczynało się od 1.

Bądź wyrozumiały

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2015-03-19 20:05

"Stwórz język na podstawie.." - opcja tylko w wersji ext.
Teraz to trochę inaczej działa.
A dokładnie w jakim celu potrzebujesz ID, trochę tego nie rozumiem?
Id nie ma już w linku, jak chcesz zmieniać język to dodajesz do adresu ?sLanguage=en lub &sLanguage=en po stronie klienta

simlution.org

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-19 20:17

"Stwórz język na podstawie" jest w darmowej wersji. "Klonuj dane z języka podstawowego" jest w wersji ext.
?sLanguage=en jest dodane i dalej tak samo. Rozwiązanie znalazłem następujące - w header.php zamiast <a href="./?sLanguage=en"> wpisałem <a href="./?en_home"> a tym samym po kliknięciu zmiany języka na stronie z polski na english wyświetla się strona główna z językiem zngielskim i jest OK.

Bądź wyrozumiały

deha

Avatar: deha

2015-03-20 08:30

Sprawdź czy na pewno w konfirguracji zapisałeś stronę home jako stronę startową.
Konfiguracja może wyświetlać, że jest ona przypisana ale, po stworzeniu nowego języka i strony startowej trzeba ją zapisać w administracji.

DEHA

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-20 13:00

Miałeś rację @deha. Wystarczyło ustawić startową w config_xx.php danego języka. Dzięki.

Bądź wyrozumiały

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-21 09:55

Mam jeszcze jeden problem. Stworzyłem stronę w kilku językach. Ustawiłem strony startowe dla języków w plikach config_xx.php, ale okazuje się, że jak jestem na którejkolwiek podstronie danej wersji językowej, po kliknięciu na jej stronę startową (danej wersji językowej) cms przechodzi do strony startowej polskiej wersji językowej.

Bądź wyrozumiały

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-21 11:19

Wycofuje ostatni wpis. Przepraszam.

Bądź wyrozumiały

Do góry
o nas | kontakt