Sposób dostawy

umbro

Avatar: umbro

2015-03-05 08:49

Hej,
Staram się przygotować nowy produkt, który będzie dostarczany drogą elektroniczną. Nie widzę póki co żadnej możliwości pominięcia kroku "Shipping and payment" podczas zamawiania. Planuje aby klient mógł kupić sobie produkt i zapłacić za niego przez paypal jednak nie chce mieć opcji wysyłki ponieważ jak pisałęm wcześniej produkt zostanie dostarczony drogą elektroniczną.
Mogłby ktoś zasugerować jak osiągnąć mój cel ?

» Quick.Cart v6.x

umbro

boboo

Avatar: boboo

2015-03-05 09:34

Najprostszym i niewymagającym zmiany kodu sposobem będzie dodanie opcji dostawy: "kabelkiem" za 0,- pln
Tak, wiem, napisałeś "nie chce mieć opcji wysyłki" - ale co zrobisz, gdy przy tym produkcie klient będzie szukał możliwości dostarczenia zwykłą pocztą na nośniku CD czy DVD czy wydruku, a takowej nie będzie?
Zawężanie możliwości sposobu dostarczania to automatycznie zawężanie kręgu klientów.

Tutaj pokrótce opisałem, jak to sobie wyobrażam i jakbym się do tego zabrał.
http://opensolution.org/forum/?iTopic=11642

boboo :-)

grafiQa

Avatar: grafiQa

2015-03-05 10:04

umbro
Zwlaszcza ze razem z wysylka definiujesz tez sposob platnosci. Wiec tak jak boboo radzi mozesz spokojnie zrobic sobie chwyt marketingowy np. Wysylka 0 zł ( ) przelew, Wysylka 0 zł Paypal.
Zwroc uwage ze Paypal niezle skubie... po jakims czasie zaczniesz sam zastanawiac sie gdzie uciekly te pieniadze i grzecznie wrocisz do przelewow tradycyjnych :)

Best regards

boboo

Avatar: boboo

2015-03-05 11:19

Zwroc uwage ze Paypal niezle skubie


Dlatego jasno i wyraźnie przerzucam w moim sklepiku koszty PayPal'a na kupujących :-)
"Chcesz mieć szybko a nawet już? Przejmij koszty."
($fTotalSummary/0.981)+0.35
A z tego PP sobie zabiera 1.9% + 35 centów.
A tanie to nie jest. Przy zamówieniu 500 € + 40 € wysyłka, koszt PP to ponad 10 €

boboo :-)

Do góry
o nas | kontakt