ucięta nazwa zdjęcia po powiększeniu na monitorze 15"

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-03-01 22:27

hej, dostałem kilka maili od klientów ze nie widać cen na niektórych zdjęciach, otóż sprzedaje obrazy i na fotkach mam tytuł obrazu, rozmiar, cenę itp. i gdy opis jest np w dwóch linijkach to na monitorze 15" ostatnia linijka i część pierwszej jest obcinana, dotyczy to tylko zdjęć o dłuższym boku pionowym rozmiar fotek mam ustawiony 640px dłuższy bok. U znajomego na mniejszym lapku zrobiłem test i faktycznie tak się dzieje, na moim 24" nie ma takiego problemu. Wygląda to tak jak na zdjęciu pod adresem http://images69.fotosik.pl/663/be1f0866d2510ec6.jpg Ps. można to łatwo sprawdzić, gdy mamy zdjęcie z opisem powiększone za pomocą Quick-boxa to zmieszamy za pomocą kursora okno przeglądarki trzymając górną krawędź i zmniejszając w kierunku dołu zdjęcie się nie dopasowuje do rozmiaru okna tylko jest obcinane. Jest na to jakaś witaminka?

» Quick.Cms v6.x

openzibi

Avatar: openzibi

2015-03-01 22:49

Na 24" monitorze 1920x1200px jest OK.
Na 14" ultrabooku 1366x768 obcina opis i cenę. Z takim czymś spotykam sie po raz pierwszy.

Tak na marginesie, ja u Ciebie widzę tylko 8 obrazów: http://www.obrazygaleria.pl/?obrazy-olejne-na-sprzedaz

StudioStrona.pl

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-03-01 23:13

tak, na stronie mam obecnie 8 obrazów jest problem z "miejską impresją" i "miasteczkiem" pewnie będę musiał porobić opisy na jedna linijkę.

Roni

Avatar: Roni

2015-03-02 13:41

Możliwe że wrzucasz obrazki o wysokości "na granicy" a skrypt sprawdza wysokość obrazka a nie całości. Spróbuj powiększyć trochę obrazek to zobaczysz.
Możesz też ustawić na stałe dla #quick-box .description style position:absolute;bottom:0px;

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-03-02 14:09

tez mi się tak wydaje że jest jakaś granica, na razie kombinuje i zmieniam wartości w pliku core/libraries/quick.box.js

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-03-06 23:20

kombinuje przenieść "nazwę obrazka" do pola "zliczania zdjęć". zrobiłem w stylach taką linijkę:

#quick-box .navigation, #quick-box .description{position:absolute;bottom:0px;margin:0px;padding:5px 0;text-align:center;font-size:1em;font-weight:bold;color:#ddd;line-height:normal;background:rgba( 0, 0, 0, 0.2 );width:100%;} 


Jest prawie ok, lecz "zliczanie" nakłada się na "opis", chciałbym aby całość była wyśrodkowana, np "zliczanie" mogłoby być przesuwane na koniec opisu. Myślę że w samych stylach nie da się tego załatwić. Będę wdzięczny za pomoc.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-03-06 23:27

prawie jest już ok, usunąłem z linijki podanej wyżej "width:100%;" zliczanie fotek jest w rogu po lewej, ale gdy jest długi opis to jedno na drugie się nakłada.

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-03-07 06:32

Spróbuj z moimi ustawieniami. Na różnych monitorach sprawdzane. Powinno być dobrze. W związku z tym, że nie pamiętam gdzie zmieniałem, podaję całość:

/* QUICK.BOX */
#quick-box{position:fixed;width:100%;height:100%;left:0px;bottom:2px;background:rgba( 0, 0, 0, 0.7 );z-index:200;}
#quick-box .background{height:100%;}
#quick-box .quick-box-container{position:absolute;padding:0;border-radius:5px;box-shadow: 0 0 15px 1px #000;}
#quick-box .image-wrapper{position:relative;line-height:0px;}
#quick-box .image-wrapper img{margin:0px;padding:0px;border-radius:5px;}
#quick-box .navigation{position:absolute;bottom:0px;margin-bottom:0px;padding:5px 0;text-align:center;font-size:0.9em;font-weight:bold;color:#fff;line-height:normal;background:rgba( 0, 0, 0, 0.4 );width:10%;}
#quick-box .description{margin-bottom:0px;padding:2px 0;text-align:center;font-size:0.8em;color:#fff;background:rgba( 0, 0, 0, 0.8 );border-bottom-left-radius:5px;border-bottom-right-radius:5px;max-height:66px;overflow:hidden;}

#quick-box .prev, #quick-box .next{position:absolute;width:50%;top:15%;height:70%;margin:0px;color:#fff;font-family:Verdana;z-index:100;opacity:0.15;}
#quick-box .prev span, #quick-box .next span{position:absolute;top:47%;left:0px;padding:10px;border:1px solid #fff;background:#000;}
#quick-box .next span{left:auto;right:0px;border-right:none;}
#quick-box .prev span{border-left:none;}
#quick-box .next:hover, #quick-box .prev:hover{opacity:0.8;}
#quick-box .prev{left:0px;}
#quick-box .next{right:0px;}
#quick-box .close{position:absolute;top:0px;right:0px;padding:0px 4px 2px;opacity:0.5;background:#000;color:#fff;font-weight:bold;font-family:"Trebuchet MS";font-size:1.2em;text-decoration:none;border:1px solid #fff;border-top:none;border-right:none;border-top-right-radius:5px;z-index:100;}
#quick-box .close:hover{opacity:0.8;}
#quick-box .close, #quick-box .prev, #quick-box .next{line-height:normal;}
#quick-box .loading{display:block;padding:40px 35px;color:white;line-height:1em;}

Jupraw

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-03-07 07:57

dzięki

Do góry
o nas | kontakt