allow_url_fopen

birdw

Avatar: birdw

2015-02-24 22:28

Witam,
mam wyłączone na serwerze allow_url_fopen.
Ponieważ chciałem powalczyć z quick.csm v.6.0 poprosiłem o włączenie na serwerze. Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

"Funkcje z grupy allow_url_fopen są wyłączone ze względów bezpieczeństwa bez możliwości ich włączenia - zgodnie z zaleceniami developerów PHP (funkcje te są obecnie deprecjonowane i nie będą dostępne w kolejnych wersjach PHP). Do pobierania danych z zewnętrznych hostów służy funkcja cURL wbudowana w PHP i dostępna na naszych serwerach wirtualnych. "

Można to jakoś obejść ?

» Quick.Cart v6.x

Tomek

openzibi

Avatar: openzibi

2015-02-24 23:33

Są serwerownie które mają włączona opcje allow_url_fopen np. (home.pl) lub kei.pl (dla mnie serwerownia nr 1 w Polsce)
Wynika to z faktu ze maja własne DODATKOWE zabezpieczenia.
Nie pamietam jak home.pl ale KEI.PL pozwała na indywidualne ustawienie allow_url_fopen dla kazdej domeny.

StudioStrona.pl

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-02-25 06:45

Bardzo możliwe, że opublikujemy zamiennik funkcji, która wymaga allow_url_fopen. Na tą chwilę, jednak jest to ciągle wymagane.

I tak to jest. allow_url_fopen to bardzo przydatna opcja, ale znalazło się takich paru co wykorzystali ją do złych celów i przez to wszyscy cierpią ...

giewont

Avatar: giewont

2015-08-27 10:45

Ja również mam problem z najnowszą wersją QCMS i funkcją allow_url_fopen pomimo "niby" włączonej opcji nie mogę wejść do ustawień bo wywala Turn ON allow_url_fopen in PHP configuration (php.ini) jakieś propozycje ??

openzibi

Avatar: openzibi

2015-09-27 21:20

giewont, pytałeś wprawdzie miesiąc temu ale może innym przyda się poniższa informacja.

Zerknij tu http://opensolution.org/docs/?p=pl-install#menu1 i pobierz skrypt sprawdzający ustawienia serwera.
Pare dni temu klient miał serwer z oprogramowaniem php jako fastCGI zamiast popularnego Apache module.
W php.info była wprawdzie wzmianka o allow_url_fopen ale dopiero prezentacja wspomnianego skryptu spowodowała "prawdziwe" włączenie allow_url_fopen przez administratorów serwera.

StudioStrona.pl

jantar2005

Avatar: jantar2005

2016-08-24 22:41

Witam...

... ja takze mam ten problem i dostałem taką odpowiedź:

Witamy

Funkcje z grupy allow_url_fopen od czasu wprowadzenia PHP 5 (czyli od 2007 roku) są zablokowane na serwerach - nie ma możliwości ich włączenia, stanowią poważną lukę w zabezpieczeniach skryptów. Zamiast allow_url_fopen które i tak będzie wycofane w kolejnych wersjach PHP, nalezy korzystać z cURL
Nie wiem co z tym zrobić, a zmiana hostingu nie jest rozwiązaniem.
Proszę o łopatologiczną pomoc, co mam z tym fantem zrobić?

jantar2005

Giraffe17

Avatar: Giraffe17

2020-03-09 14:12

Witam

Mam problem, nie mogę uruchomić dodatków w Quick.Cart.Ext_v6.7.
Ciągle jest informacja: Prawdopodobnie na serwerze wyłączona jest opcja 'allow_url_fopen'

W phpinfo allow_url_fopen ma wartość "On"
Uruchamiając skrypt:


<?php 
echo '<pre>';
var_dumpini_get'allow_url_fopen' ) );
echo 
'</pre>';
exit;
?>


otrzymuję wartość: string(1) "1"
Serwer na OVH, sprawdzałem różne wersje PHP od 5.6 do 7.3 i nic

W phpinfo jest jeszcze taka wartość: Server API - CGI/FastCGI, ale na innym hostingu przy takiej samej wartości wszystko działa bez problemu.
Co jeszcze sprawdzić?

greg

mdudi

Avatar: mdudi

2022-01-13 20:17

Też mam problem z serwerem OVH i Quick.Cart.Ext. Otrzymuję komunikat "Prawdopodobnie na serwerze wyłączona jest opcja 'allow_url_fopen' lub OpenSolution.org w tej chwili nie funkcjonuje. Spróbuj ponownie za chwilę" Czy ktoś może mnie poratować?

Marcin

Do góry
o nas | kontakt