problem z przyciskiem "cofnij"

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-20 21:55

Korzystając z narzędzia Google do badania wydajności witryn zauważyłem ze mój serwer nie podaje nagłówków wygasania i żywotności obrazków, stylów i JavaScript.
więc do pliku .htaccess dodałem:

<IfModule mod_expires.c>
Header set cache-control: public
ExpiresActive on
ExpiresDefault 
"access plus 1 month"
ExpiresByType text/html             "access plus 1 hour"
ExpiresByType application/rss+xml   "access plus 1 hour"
ExpiresByType image/png             "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpg             "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpeg            "access plus 1 month"
ExpiresByType video/ogg             "access plus 1 month"
ExpiresByType audio/ogg             "access plus 1 month"
ExpiresByType video/mp4             "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon          "access plus 1 year"
ExpiresByType font/ttf              "access plus 1 year"
ExpiresByType image/svg+xml         "access plus 1 year"
</IfModule>



i tutaj pojawił się problem z przyciskiem cofnij, gdy pierwszy raz wchodzę na domenę, następnie na jakąkolwiek kategorię pojawia się przycisk "cofnij" - następuje reset (znika) przycisku "cofnij" gdy wchodzę w kategorię przypisaną jako strona startowa lub gdy klikam na logo. Niby blacha sprawa ale chciałbym to poprawić, lub chociaż zrobić aby przycisk "cofnij" był cały czas na swoim miejscu a nie pojawiał się po zagłębianiu w kategorie.

» Quick.Cms v6.x

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-21 00:03

temat do zamknięcia, poradziłem sobie, napisze rozwiązanie, może komuś się przyda ;)
otóż ten zbędny bajer można usunąć modyfikując linijkę kodu w footer.php
wystarczy zamienić tą linijkę kodu:

<?php if( isset( $_SERVER['HTTP_REFERER'] ) && strstr$_SERVER['HTTP_REFERER'], dirname$_SERVER['SCRIPT_NAME'] ) ) ){ ?><li class="back"><a href="javascript:history.back();"><?php echo $lang['back']; ?></a></li><?php ?>


na tą:

<li class="back"><a href="javascript:history.back();"><?php echo $lang['back']; ?></a></li>

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-02-21 07:16

To jest jakieś rozwiązanie, ale z doświadczenia wiem, że niektóre przeglądarki nie przekazują tej zmiennej. Oznaczać to może, że 1 do 10% osób nie będzie widziało przycisku cofnij. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie sesji.
session_start() i powołanie zmiennej na końcu pliku index.php. Następnie sprawdzanie czy istnieje i jeśli tak to wyświetlenie przycisku cofnij.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-21 09:51

Trzeba tam dopisać np:

<input type="back" onClick="history.back()" />
// przycisk powrotu

nie wiem czy dobrze kombinuje

Do góry
o nas | kontakt