Bug! listy ul, ol gryzą się ze zdjęciami

boboo

Avatar: boboo

2015-02-13 10:50

Zarówno w wersji free, jak i Ext:
jeśli wstawimy zdjęcia (po lewej! stronie) i potem na tej wysokości w tekście zrobimy listę (ul albo ol) to robi się "kaszan".
Numerki albo "bombki" z item'ów listy są całkiem po lewej - leżą na zdjęciach, text jest we właściwym miejscu.

» Quick.Cms v6.x

boboo :-)

boboo

Avatar: boboo

2015-02-13 12:14

Na razie problem wygląda na rozwiązany:
lewy float dla:

#page div.content > ul, #page div.content > ol

boboo :-)

boboo

Avatar: boboo

2015-02-13 19:31

Niestety, wyglądało na rozwiązane.
Po lewym floacie wygląda dobrze, jeśli za listą (a wciąż na wysokości zdjęć) nie ma już tekstu (<p>)
Jeśli jest, po prostu ładuje się zaraz za listą na jej poziomie i nie pomagają żadne cleary.

Na razie (czy znów tylko doraźnie?) pomogło zamiast lewego floatu dla tych list, wyświetlić je jako table (display:table;)

boboo :-)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-02-13 23:03

potwierdzam, jeśli jest fotka jest problem z tabelką. U mnie wygląda to tak http://images70.fotosik.pl/613/681f921855b5657d.jpg

Roni

Avatar: Roni

2015-02-16 13:48

Wg mnie tutaj niestety nie znajdziemy uniwersalnego rozwiązania. Chyba, że ktoś przejdzie na schemat blokowy czyli:
ZDJECIA
OPIS
LISTA
TABELKA
Wszystko w nowych liniach, bo każdy float rodzi problem gdzie go "klirować", jaką szerokość itd. Więc wydaje mi się że ten obecny układ jest najbardziej uniwersalny, a jak coś jest nietypowego to trzeba dostosować sobie style.

Jeśli opisy są schematyczne to można zastosować:

#page > .images-1 ~ .content ul{margin-left:210px;}


no i aby uniknąć tego cleara o którym pisze boboo to trzeba by wyrzucić linię:

#page div.content > ul:after, #page div.content > ol:after{content:"";display:table;clear:both;}


Wg mnie trzeba tworzyć style pod konkretne opisy. Najlepiej zrobić sobie osobne klasy dla różnych zastosowań i wpisywać je dla treści strony, albo stworzyć osobne szablony w tym celu.

Oczywiście zdjęcia można też dodać na prawą stronę i wtedy nie ma problemu z listą ;-)

boboo

Avatar: boboo

2015-02-16 14:25

Tu odnoszę wrażenie, że udało mi się to "wyprostować".
Na razie dobrze działa display:table dla tych list.
http://www.kimla.de/test/?blockquote

boboo :-)

Do góry
o nas | kontakt