Nazwa dodatkowego menu

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-01-24 20:35

Stworzyłem sobie kolejne menu (menu-2), które osadziłem jak w starszych wersjach QC. Problemem jest nadanie jemu nazwy, np. Kategorie, która byłaby widoczna po stronie klienta. Czy ktoś już to zrobił i może podać rozwiązanie?

» Quick.Cms v6.x

Jupraw

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-01-24 23:21

core/pages.php w funkcji listPagesMenu tam jest parametr $aParametersExt a dokladnie "bDisplayTitles"

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-01-25 12:28

A czy na przykładzie mógłbyś podać, gdzie i co zmieniać. Nie wszyscy znają php.

Jupraw

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-01-25 16:13

w instrukcj z dokumentacji jak dodac nowe menu jest przyklad jak podaje sie dodatkowy parametr 'iDepthLimit'. dopisujesz kolejny i powinno sie wyswietlic to co chcesz

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-01-25 16:56

Chyba zbyt skomplikowanie napisałem, albo nie zrozumiałeś mojego pytania/prośby/. Jeżeli chodzi Tobie o podpowiedź napisaną w przykładach modyfikacji/dodanie nowego nemu/trudniejszy przykład, to nie sądzę, aby to wystarczyło do stworzenia menu z lewej strony. Jeżeli chcesz przekonać się to wstaw kod:
echo $oPage->listPagesMenu( 3, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) ); // content of additional menu
powyżej
<section id="content">
a przekonasz się, że to nie jest poprawny kod php.
Teraz pytanie/prośba/ krótki i zrozumiałe chyba wszystkim: czy ktoś może podać dokładny opis (tak jak dla małpki - piszę o sobie), gdzie, co i jak nam dokonać zmian/napisać, aby powstało menu z lewej strony. Odpowiedzi typu - pod linkiem http://opensolution.org/docs/?p=pl-tips znajduje się odpowiedź, proszę nie udzielać.

Jupraw

boboo

Avatar: boboo

2015-01-25 17:32

@Jupraw,
w kodzie html trzeba wstawiać kod php zamknięty w <?php ?>
Czyli przykład z dokumentacji ma wyglądać tak:

<?php echo $oPage->listPagesMenu2, Array( 'iDepthLimit' => ) ); // content of additional menu ?>


Zwróć uwagę, że w instrukcji jest dodane w Arrayu: 2 => 'Dodatkowe menu' a to, co trzeba wstawić nad: <section...
ma cyferkę 3.
A ta cyferka musi mieć numer menu, czyli w naszym przypadku 2.
A potem... trzeba to oformatować w css, bo tam nie ma nic dla "menu-2"

boboo :-)

Jupraw

Avatar: Jupraw

2015-01-25 18:21

@boboo,
Dzięki, to już miałem:
<?php echo $oPage->listPagesMenu( 2, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) );
echo $oPage->listPagesMenu( 3, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) );
echo $oPage->listPagesMenu( 4, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) );
echo $oPage->listPagesMenu( 5, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) );
echo $oPage->listPagesMenu( 6, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) ); // content of additional menu ?>
Specjalnie napisałem:
echo $oPage->listPagesMenu( 3, Array( 'iDepthLimit' => 0 ) ); // content of additional menu
tak jak jest to na stronie OS, żeby pokazać, że dla nieznających php jest to niewystarczająco podany zapis, ponieważ brakuje <?php ?>.
Potrzebuje więcej menu, dlatego jest do 6. Mam też dla nich style. I to jest ok i wszystko chodzi. W pierwszym poście o tym napisałem (tam tylko była mowa o menu-2).
Napisałem, że brakuje mi NAZWY MENU, tak jak w starszych wersjach było to "Kategorie" (dla menu-3 może to być "Zdjęcia", dla menu-4 "Produkty" itd.
W pliku databese/lang_pl próbowałem dodać w tym celu:
$lang['menu-2'] = "Kategorie";
$lang['menu-3'] = "Zdjęcia";
$lang['menu-4'] = "Produkty";
$lang['menu-5'] = "Inne";
$lang['menu-6'] = "Pozostałe";
ale nie widać tych nazw menu.
I tu jest moja prośba.

Jupraw

boboo

Avatar: boboo

2015-01-25 19:18

Teraz wiem o co chodzi :-)
Pomyślę nad tym

boboo :-)

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-01-25 19:23

Ojej jak nie podasz komus gotowca to sobie nie poradzi: $oPage->listPagesMenu( 6, Array( 'iDepthLimit' => 0, 'bDisplayTitles' =>'tak' ) );
Tak sobie mysle, ze ta nowa wersja daje sie duzo lepiej konfigurowac no ale znow ciezej ja opanowac. W dokumentacji jest opis, ze do modyfikacji potrzebna jest znajomosc poczatkujacych php.

boboo

Avatar: boboo

2015-01-25 19:33

dokładnie, jak Marcin pisze:
$oPage->listPagesMenu( X, Array( 'iDepthLimit' => 0, 'bDisplayTitles' =>1) ); // X to numer menu

i zmień w lang_pl to, co dałeś:
$lang['menu-x'] = "bla bla bla"; // x to numer menu
na:
$lang['Menu_x'] = "bla bla bla";
funkcja wyrzucająca tytuł oczekuja takiej zmiennej ['Menu_x']

boboo :-)

syslink

Avatar: syslink

2015-05-02 12:10

A mnie dodanie menu wg instrukcji w ogóle nie działa. Ani nie pokazuje się na stronie, co jest oczywiście wynikiem tego, że nie pokazuje mi się w panelu administracyjnym i nie mogę przypisać do niego stron. W QuickCMS robiłem to wielokrotnie i zawsze działało od strzału, pomimo różnych szablonów. Tu niestety nie działa.

Do góry
o nas | kontakt