ukrycie podpisów fotek

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-17 10:17

Chciałbym ustawić "alty" dla fotek aby wzmocnić pozycje w wyszukiwarce grafiki, natomiast w galerii takie opisy zdjęć wyglądają szpetnie. W starszej wersji wystarczyło za komentować odpowiednie linie w pliku core/files.php. W wersji 6 wyczerpałem już wszystkie możliwe kombinacje. Proszę o pomoc.

» Quick.Cart v6.x

boboo

Avatar: boboo

2015-01-17 11:13

Najmniej mieszającym rozwiązaniem będzie dodanie pola "sAlt" do szablonu baz pagesFiles i productsFiles.
Potem dodać to pole w tabelce plików w adminie, odpowiednio zmodyfikować files-admin.php i files.php (zapis i wyświetlanie) i już.

boboo :-)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-17 12:02

boboo twój sposób wydaje się być dobry ale i zapewne kosztowny, bo sam tego nie zrobię i nikt mi na forum też nie napisze gotowca dlatego proszę o prostszy sposób, a dokładniej który kawałek kodu mam wykluczyć aby nie były widoczne podpisy fotek na małych miniaturach, po powiększeniu fotki chce żeby te podpisy były. W starszej wersji wystarczyło w core/files.php dodać // przed kod:

 //if( !empty( $aData['sDescription'] ) )
            //$content .= '<div>'.$aData['sDescription'].'</div>'; 

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-17 15:06

Wpadłem na pewien genialny pomysł aby załatwić to w stylach ;) może komuś się przyda, dlatego rozwiązanie podaje na tacy i to za darmo po prostu czysty gotowiec ;)
wystarczy jedna drobna zmiana w pliku style.css w linijce:

.images-1 p, .images-2 p, .images-3 p{max-width:250px;margin:0 auto;color:#0093dd;font-size:0.875em;}

zmieniamy "font-size:0.875em" na: "font-size:0"

viwaldi

Avatar: viwaldi

2015-02-27 13:45

Napisz w ktorej sekcji szukac stylu tego elementu. Nie mam u siebie takiej linijki.

viwaldi

viwaldi

Avatar: viwaldi

2015-02-27 15:05

Zastosowalem patent z http://opensolution.org/forum/?iTopic=10796 i jest OK. Zmiany musialem naniesc w sekcjach listPreviewImages i listImagesByTypes.

viwaldi

Do góry
o nas | kontakt