Coś nie tak z Quick.Box w cms v6

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-09 11:23

Hej, prawdopodobnie Quick.Box wymaga drobnej poprawki, w najnowszej Mozilli jest wszystko ok w starszych wersjach nie wiem, nie testowałem, IE 8 (jakiś tam % użytkowników jeszcze jest) -całkowity brak efektów z jquery (brak cieni glass etc) brak przewijania klawiaturowego strzałkami, wskaźnikiem trzeba trafiać w boczną strzałkę aby zmienić fotkę - po porostu masakra. Na IE11 wszystko ok z jQuery natomiast dalej brak opcji przeglądania zdjęć za pomocą strzałek.

Ps. Po powiększeniu fotki ukazuje nam się cień z liczbą zdjęć np. 1/22 Gdzie się zwiększa trzcionkę i tenże cień?

» Quick.Cms v6.x

Roni

Avatar: Roni

2015-01-09 21:49

IE8 to w tej chwili poniżej 2% użytkowników i leci na łeb na szyję.
Taka obsługa IE8 w quick.box to i tak luksus. Po prostu przyzwyczaiłeś się do jeszcze większego luksusu.
Tworząc swoje projekty też staram się wspierać jeszcze IE8 ale dla tej grupy strona ma działać i tyle. Po co efekty z css3, trzeba by je imitować, bo ie8 nie obsługuje ich, ważne żeby ze strony dało się korzystać.
Jednak co do przewijania strzałkami, faktycznie przydałaby się żeby to w IE też działało. Myślę że skoro ekipa opensolution poszła tak daleko, w zasadzie dodając sporo funkcji do poprzedniej wersji przeglądarki zdjęć, to jeszcze pewnie coś zdziałają.

marcin_k

Avatar: marcin_k

2015-01-10 08:44

Na mojej stronie IE8 to 1%. Zmierzone w google analytics w okresu listopad i grudzień z 289 418 sesji. Nie warto się tą przeglądarką przejmować. Ciekawe jak wersja 6 poradzi sobie z taką ilością wizyt. Poprzednie wersje nie stwarzały problemów.

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2015-01-10 10:22

1-2% naprawdę nie ma się co przejmować, myślałem że jest to większy %. Ogólnie wersja 6 wywarła na mnie pozytywne emocje, ekipa opensoloution musiała się nieźle napracować, własną przeglądarkę zdjęć i slaiderbox można zaliczyć do pierwszej ligi. Z niecierpliwością czekam na pluginy, które mają się wkrótce ukazać.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2015-01-10 11:57

Dziękuję w imieniu zespołu za pochwałę. Quick.Cms.Ext v6.0 posiada jeszcze możliwość uruchomienia przeglądania zdjęć w Quick.Box'a przy pomocy przesuwania palcem po ekranie dotykowym. Podobnie jest w Quick.Sliderze, który także można łatwo rozbudować o przewijanie sliderów na ekranie dotykowym. Generalnie v6.0 Quick.Cms, a zwłaszcza Quick.Cms.Ext jest o wiele bardziej rozbudowany pod kątem urządzeń mobilnych, które obecnie mają kilkadziesiąt procent udziału na stronach internetowych.

Więcej o tzw. swipe'ach (przewijaniu zdjęć palcem po ekranie w sliderach i przeglądarce zdjęć): http://opensolution.org/docs/?p=pl-design#mobile

serwis

Avatar: serwis

2015-05-16 11:42

Odnośnie Quick.Box'a - czy jest możliwość takiej jego konfiguracji, aby otrzymać efekt przenikania się zdjęć lub chociaż bardziej płynnego przechodzenia od zdjęcia do zdjęcia, bo obecny 'sztywny' efekt przechodzenia z 1 fotki do drugiej nie jest zbyt efektowny... Proszę o podpowiedź, co można w tym kierunku zrobić.
Sprawdzałam w pliku 'core/libraries/quick.box.js', ale nie znalazłam tam żadnych opcji do ustawienia ewentualnych opcji dla animacji przejść między fotkami.

Z góry dziękuję za pomoc.

serwisstron

Duge77

Avatar: Duge77

2015-05-21 12:40

Dobrý den, mám dotaz, kde mohu stáhnout skiny pro starší verzi QuickCMS v 5.5, na stránce je možné skiny pouze k verzi Quick CMS v6.0. Jde v QuickCMS v 6.0 měnít logo title quick CMS?

Do góry
o nas | kontakt