Konwersja 3.5 > 6.1 Problem ze składaniem zamówienia

a_maki

Avatar: a_maki

2014-04-28 23:50

Cześć :) po poprawnej konwersji z wersji 3.5 do 6.1, mam problem ze składaniem zamówienia - otóż produkty dodają się do koszyka ale po naciśnięciu Zamów, wyświetla się strona z napisem Koszyk jest pusty (mimo że u góry pisze że w koszyku jest np 1 produkt). Sprawdzałem krok po kroku - zamawianie działa w wersji 3.5, działa po konwersji do 4.x ale po konwersji do 6.1 nie działa :| Tematy stron są ustawione prawidłowo, strony przypisane odpowiednio. Co robię źle ? Może że to znowu jakaś oczywista oczywistość ;). Pozdrawiam !

» Quick.Cart v6.x

T Kościelny

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2014-04-29 07:22

Tematy to jedno, a druga sprawa to odpowiednie przypisanie opcji w konfiguracji w zakładce strony:
http://opensolution.org/Quick.Cart/docs/?id=pl-instruction#1.2

a_maki

Avatar: a_maki

2014-04-29 19:24

A co by mogło wypływać na brak 2 etapu zamówienia ? Wszystkie strony wydaje mi się mam przypisane poprawnie. Nie zauważyłem innych ustawień które bezpośrednio wiąża się z moim problelem ? Jakaś kwestia plików czy praw do plików wchodzi w grę ? Pozdrawiam.

T Kościelny

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-04-29 19:31

Sprawdź jaka strona jest ustawiona dla "Strona z formularzem zamówienia " oraz czy ta strona ma ustawiony temat "order-step-2.pl"

simlution.org

a_maki

Avatar: a_maki

2014-04-29 19:51

Jest przypisana strona 'Formularz zamówienia' i ma ustawiony temat order-step-2.php. Myślałem że może ja coś namieszałem z plikami więc wgrałem je z czystej wersji i dalej po naciśnięciu w koszyku guzika [zamów] przenośi do strony z napisem koszyk jest pusty. Natomiast po naciśnięciu [zapisz koszyk] potwierdza ze wszystko zapisane ok. Działało wszystko w 4.x natomiast po konwersji na 6 wyskoczył mi akurat ten bolesny brak :/

T Kościelny

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-04-29 19:58

A jaki jest adres w przeglądarce po naciśnięciu [zamów]?

simlution.org

a_maki

Avatar: a_maki

2014-04-29 20:19

Teraz mi sie całkiem zamieszał i nie działa. Ale wiem, że po zmianie języka na angielski wszystko działało bez zarzutu. Hmm. Czy to kwestia konwersji ? Zrobie ją raz jeszcze. I potem mogę Ci podać jaki jest adres w przeglądarce :))

T Kościelny

a_maki

Avatar: a_maki

2014-05-01 14:29

Ok, po naciśnięciu zamów adres jest taki : "..../6.1/?formularz-zamowienia,20". Co zepsułem ? :)))

T Kościelny

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-05-01 14:45

Adres wygląda OK, jeśli twierdzisz, że na 100 % skonfigurowałeś te strony dobrze to widocznie problem leży gdzie indziej.

simlution.org

a_maki

Avatar: a_maki

2014-05-09 09:26

Wracam ponownie, witam wszystkich :) niestety problem nadal występuje. I to po konwersji do 6.1. Dlatego myślę że to podczas tego procesu dzieje się coś co powoduje że 'koszyk jest pusty'. Nie wiem co można jeszcze skonfigurować, co sprawdzić.... włączyłem pokazywanie błędów i wyskakuje mi
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/...../public_html/konwersja/6.1/database/config/general.php:1) in /home/...../public_html/konwersja/6.1/index.php on line 17 i potem to samo at line 19. Jakie mogą być przyczyny tych błędów/ostrzeżeń ? jakiekolwiek pomysły? co się dzieje podczas tej konwersji do 6 ? jak będzie trzeba to jakoś z tej strony to spróbuje ogryźć. Z tego co czytałem to konwerter działa bez problemu, więc może to problem z konwertowanymi stronami/produktami, konwertowanym koszykiem ?? dodaje że konwersja do 4 daje efekt idealny. Dopiero z 4 na 6 jest masakra. ACZKOLWIEK po zmianie na język angielski w sklepie (ten oryginalny co tam jest po instalce) wszystko też działa... Jakiś problem z językiem po konwersji ??? rzućcie mi coś na pożarcie, przetestuje wszystkie pomysły :))

Pozdrawiam,

Tomasz Kościelny

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2014-05-09 10:09

Zobacz w database/config/general.php na samym początku czy nie ma spacji i czy ten plik jest zapisany w utf 8 (bez bom). Korzystaj z dobrego edytora np. notepad ++

simlution.org

derter

Avatar: derter

2015-03-30 01:58

Witam, wiem temat stary ale miałem właśnie taki sam problem, rozwiązanie leży w plikach (bynajmniej w moim przypadku) database\config\lang_pl.php (lang_en.php), należy podmienić na pliki z wersji 6.x lub ręcznie edytować plik i zmienić tam dane (w przypadku podmiany na czyste pliki ze świeżej instalacji - polecam to rozwiązanie - w panelu amina ponownie ustawić wszystko od nowa ADMIN-> NARZĘDZIA->USTAWIENIA zwrócić uwagę na właściwe ustawienia w zakładce OPCJE oraz STRONY). Zakładam oczywiście że wszystkie ustawienia odpowiednich stron mają już odpowiednie dopasowania order-step1 2 i 3.

Pozdrawiam

Wojko

Do góry
o nas | kontakt