Strony:

Usunięcie ścieżki nawigacji

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-23 17:23

Czy jest możliwe zupełne usunięcie ścieżki nawigacji? Całkowite, albo przynajmniej ze stron produktów. Ktoś z wie jak można to zrobić?

» Quick.Cart v6.x

Arlim

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2014-02-23 19:21

Edytuj w szablonie templates/default/

dla stron: page.php i usuń:

if( isset( $aData['sPagesTree'] ) )
echo '<h4>'.$aData['sPagesTree'].'</h4>'; // displaying page tree (breadcrumb)

dla produktów: product.php i usuń:

if( isset( $aData['sPages'] ) )
echo '<h4>'.$aData['sPages'].'</h4>'; // displaying pages tree (breadcrumb)

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-23 21:42

Dzięki Fast-Graphic. Usunęłam j.w., ale niestety ścieżka nadal się wyświetla.

Arlim

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2014-02-23 21:52

page.php i product.php to tylko przykład a jeśli sklep masz oparty o inny szablon niż default to oczywiście tam edytuj te dwa pliki.

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-23 22:01

:) Tak, wiem. Używam Euphoria-Art i tam zmodyfikowałam. Jak nie zadziałało, to na wszelki wypadek zmieniłam też w default i sprawdziłam (po zmianie skórki w panelu admina na default) - też się wyświetla :(

Arlim

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2014-02-23 22:17

Hmm... sprawdziłem na czystej wersji Quick.Cart i działa na obu skórkach.
A tak sprawdzałaś na innej przeglądarce?

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-23 22:28

Sprawdziłam w IE. To samo - cały czas wyświetla. Dziwne bardzo...

Arlim

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-23 22:37

Nie pracuję na "czystej" Euphorii - trochę ją modyfikowałam, ale nie powinno mieć to chyba znaczenia, prawda? Tym bardziej, że domyślnego wcześniej nie ruszałam. No czary-mary normalnie :(

Arlim

Fast-Graphic

Avatar: Fast-Graphic

2014-02-23 22:39

Dużo już wykonałaś przy swoim sklepie? Jeśli nie i chcesz to usunąć wówczas ściągnij raz jeszcze narzędzie, dodaj wybraną skórkę i skasuj to co napisałem w page.php i product.php

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-23 22:53

Niestety dużo. Wy tu wszyscy mistrzami jesteście i dla Was to pikuś. Mi to zajęło prawie rok, bo uczyłam się wszystkiego od podstaw, głównie metodą prób i błędów. Nic to. Trudno :)
Niedługo pewnie kupię płatną wersję quick.carta i z tego co się zorientowałam wszystkie modyfikacje skryptów będę musiała zrobić od początku. Zacznę od skasowania ścieżki :)
Wielkie dzięki za trud i pomoc Fast-Graphic!

Arlim

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-02-24 22:47

Arlim - problem polega na tym, ze prawdopodobnie mialas to usunac nie z katalogu templates/default/, ale z katalogu templates/NAZWA_SKORKI_KTOREJ_UZYWASZ/ kolejna sprawa to wystarczy ukryc sciezke w sposob mniej drastyczny przez ukrycie jej w stylach CSS

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-26 02:33

Panowie, help.
Dzieją się rzeczy niemożliwe. Zrobiłam tak jak napisaliście:
1. usuwałam według podpowiedzi Fast-Graphic w templates/Euphoria-Art (używany przeze mnie) - brak reakcji na stronie, ścieżka nadal jest.
2. zgodnie z podpowiedzią treewood'a wyedytowałam style.css i tam wywaliłam całe NAVIGATION PATH - TREE (mojej Euphorii oczywiście) - brak reakcji na stronie.

I teraz najlepsze:
3. wywaliłam cały style.css z serwera (bo chciałam podmienić backupu), ale sprawdziłam przed wgraniem nowego - brak reakcji na stronie, wszystko działa (?!).
Testowo wywaliłam kilka innych plików, bez których strona nie ma prawa działać i... NIC. Działa.
Tak jakby strona nie używała plików, które są na serwerze, tylko innych. Czy kos z Was coś podobnego widział? Może popełniam jakiś banalny błąd?

Arlim

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-02-26 08:43

Mozliwe, ze na serwerze jest wlaczone jakies CACHE'owanie. Sprawdz sobie to wpierw na localhoscie za pomoca serwera XAMPP a potem wgraj wersje gotowa. Serwery to temat rzeka i roznie z tym bywa.

boboo

Avatar: boboo

2014-02-26 09:07

W początkach mojej zabawy z php i css też nie było widać zmian w przeglądarce, mimo sporych innowacji w pliku css.
Aż do momentu gdy po prostu kliknąłem na "odśwież" i F5.
:-)

boboo :-)

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2014-02-26 12:29

boboo - nie nawet tak nie mysle ... to by bylo straszne :)

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-26 13:48

Zainstalowałam XAMPPa, załadowałam aktualne pliki z serwera i sprawdziłam je na localhoście - tutaj wszystko działa (tzn. jak modyfikuję coś w style.css to widzę to na stronie w localhoście).

ŚCIEŻKA
Co prawda ścieżka nadal jest, ale przynajmniej strona reaguje jak coś zmieniam. Wprowadzenie zmian proponowanych przez Fast-Graphic w templates\Euphoria-Art\page.php i product.php nie daje u mnie zmian nawet na localhoscie. Popróbuje jeszcze ze style.css, ale muszę odkryć co zmienić. Jak wywalam całe NAVIGATION PATH - TREE to ścieżka nadal jest, tylko rozmiar i kolor czcionki jest inny niż dotychczas. Chyba sobie daruję i zajmę się tym przy zmianie na płatną wersję.

SERWER
treewood, czy jest jakaś prosta rada na to, żeby pliki na serwerze zaczęły reagować na zmiany normalnie, tak jak reagują na localhoscie? Ja wiem, że pewnie setki razy to słyszycie, ale ja serio NIC nie zmieniałam na serwerze, a do tej pory wszystko działało jak trzeba.

NOWY BAGOL
Zauważyłam, ze na localhoscie na jednej ze stron wywala mi błąd:
"Notice: Undefined index: sPages in C:\xampp\htdocs\luminart\templates\Euphoria-Art\product.php on line 21

Notice: Undefined index: iProduct in C:\xampp\htdocs\luminart\templates\Euphoria-Art\product.php on line 24

Notice: Undefined index: iProduct in C:\xampp\htdocs\luminart\templates\Euphoria-Art\product.php on line 51"

Oczywiście na normalnej stronie tego nie ma, wszystko wyświetla się prawidłowo. Pewnie zobaczę ten błąd, jak uda mi się przywrócić "reagowanie" strony. Coś z tym mogę zrobić?

THE WINNER IS
boboo :))) Dobre, dobre... F5 od jakiegoś czasu już ogarniam ;), ale przynajmniej poprawiłeś mi humor :)

Arlim

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-26 14:24

Usunęłam ścieżkę na localhoscie - w style.css zmniejszyłam czcionkę w navigation path tree z 0.9 na 0.0 i działa! W sensie: nie widać już ścieżki. Jak wrzucam ten sam zmodyfikowany plik style.css na serwer to oczywiście nie widać reakcji na stronie.

Arlim

Arlim

Avatar: Arlim

2014-02-26 15:57

A jednak boboo miał rajcę... ;)
Wyczyściłam historię w przeglądarkach i widzę wprowadzone zmiany. Ścieżka usunięta. Uff...
Zaraz się okaże, że nie ogarniam też co to spalony... :)))

Wielkie, wielkie dzięki za pomoc! :*

Arlim

Vernea

Avatar: Vernea

2016-05-05 10:14

A w wynikach wyszukiwania produktów jak usunąć ścieżkę? Z produktów i stron ładnie mi się usunęło, a tu lipa.

Vernea

selekcjoner

Avatar: selekcjoner

2016-05-05 14:58

W database\config\lang_pl.php znajdź:
$aDisplayPagesTreeInProductsList = Array( $config['page_search']=>true );
i zamień na:
$aDisplayPagesTreeInProductsList = Array( $config['page_search']=>null);

Strony:
Do góry
o nas | kontakt