Zaloguj się aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji [zamknij]

Czy muszę informować o ciastkach?

Data: 2013-04-15
Daniel Hydzik

Daniel Hydzik

Kto musi informować o ciastkach

Prawie wszyscy użytkownicy naszych skryptów darmowych i płatnych w naszej opinii powinni przygotować politykę prywatności lub informację o ciastkach.

Wyjątkiem od tej reguły są użytkownicy, którzy posiadają stronę opartą o darmowy Quick.Cms, ich strona posiada tylko jedną wersję językową oraz nie zainstalowali żadnych statystyk (np. google analytics, dodatek simpleCounter) czy innych skryptów korzystających z ciastek.

Polityka prywatności a informacje o ciastkach

Informacja o ciastkach powinna zawierać listę ciastek z których korzysta Twoja strona, a także instrukcję jak wyłączyć obsługę ciastek. W naszej opinii informacja o ciastkach powinna być częścią składową polityki prywatności. Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub Twoi klienci mogą zapisać się do newslettera lub mogą się zarejestrować jako użytkownik na Twojej stronie, to zalecamy aby przygotować politykę prywatności.

W ramach polityki prywatności Twój klient będzie wiedział co może robić ze swoimi danymi przekazanymi Tobie. Zobacz jak wygląda nasza polityka prywatności ». Pamiętaj, że Twoja strona najprawdopodobniej przechwowuje inne informacje i zalecane jest opracowanie polityki prywatności dostosowanej do Twojej witryny internetowej.

Wybierz jeden z poniższych kroków

1. Jeśli chcesz sam opracować politykę prywatności lub informację o ciastkach i zrobisz własny komunikat z linkiem do szczegółowych informacji
Dla użytkowników darmowych i płatnych edycji Quick.Cms v5.1 i Quick.Cart v6.1 i nowszych, opracowaliśmy dodatek simpleNotice (simpleNoticeExt dla użytkowników edycji płatnych), który powoduje wyświetlenie komunikatu. W przypadku starszej wersji będziesz musiał sam opracować taką opcję.
2. Jeśli chcesz sam opracować politykę prywatności lub informację o ciastkach, a nie wiesz jak zrobić wyskakujący komunikat z linkiem do szczegółowych informacji
Zleć wykonanie takiej opcji naszemu partnerowi » lub skorzystaj z naszych usług kupując wsparcie programistyczne »
3. Jeśli potrzebujesz pomocy w opracowaniu polityki prywatności lub informacji o ciastkach
Skorzystaj z usług adwokata, który z naszą pomocą opracuje dla Ciebie wszelkie niezbędne informacje. Więcej szczegółów »

Jak przygotować stosowny komunikat

W internecie istnieje wiele szablonów polityki prywatności lub informacji o ciastkach. Możesz coś takiego opracować w oparciu o wiedzę jakie ciastka są wykorzystywane na Twojej stronie.

Zapoznaj się z wszystkimi ciastkami, które skrypt generuje w Quick.Cart », Quick.Cart.Ext », Quick.Cms » lub Quick.Cms.Ext ».

Pamiętaj o tym, że Twoja strona może korzystać z innych ciastek jeśli masz zainstalowane statystyki np. google analytics czy inne opcje.

Profesjonalne przygotowanie informacji

Jeśli chcesz podejść do tematu profesjonalnie lub nie masz wiedzy na ten temat, a chcesz mieć pewność, że Twoja strona spełnia wszelkie wymagania prawne, skontaktuj się adwokatem Danielem Gatnerem (tel. 606 485 975, www: zubek-gatner.pl), który zajmuje się tego typu sprawami.

Gdy będziesz się z nim kontaktować, podaj informacje, że posiadasz stronę opartą o skrypt firmy OpenSolution. Będzie wiedział, że ma się kontaktować z nami w celu uzyskania niezbędnych informacji do opracowania polityki prywatności lub samej informacji o ciastkach.

Masz pytania?

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się » z nami

Autor: Daniel Hydzik, OpenSolution

 
regulamin o nas kontakt