Pages:

New freeware plugin - simpleNews v0.1 for QCMS v3.x

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-02-18 13:33

We've created new freeware plugin to Quick.Cms v3.x. This plugin display pages as "news" sorted by id in left menu

You should know HTML and PHP basics to install this plugin.

Check out this plugin here:
http://opensolution.org/download,en,18.html?sDir=Quick.Cms/plugins

Good luck!

tevart

Avatar: tevart

2011-02-20 00:13

Nice...thank you.

Can it show first image thumbnail, like subpages?
Can you limit how many news is shown?
Can you show date of news?

tnx

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-02-22 07:26

tevart -
1. yes but you must change this script. use example "listSubpages" (core/pages.php) to display image
2. yes change in function "listSimpleNews" in core/pages.php $iNewsLimit = 3; to what You want
3. no it is not possible, there is no "date" field

Tomek55

Avatar: Tomek55

2011-02-22 12:34

Hej

Bardzo dobry plugin. Bravo.
Dzięki.

Pozdrawiam
Tomek

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-02-24 16:32

po dodaniu strony w adminie tworzy się link z nazwą strony i opisem, jak zrobić żeby pozbyć się odsyłacza do strony, chcę umieścić tam sam tekst - opis. tak jak pod linkiem http://img233.imageshack.us/img233/3796/beztytuurb.jpg

boboo

Avatar: boboo

2011-02-24 16:37

Wyrzuć linijkę:
<h3><a href="$aData[sLinkName]">$aData[sName]</a></h3>
z bloku:
<!-- BEGIN NEWS_LIST -->

http://it-service.kimla.de

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-02-24 18:47

dzięki boboo po raz kolejny, zadziałało :)

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-02-25 00:02

odkryłem jedna wadę, w pluginie nie działają pozycję stron z pod admina, ustawiając co ma być na 1 pozycji a co na drugiej nie ma żadnej reakcji, może da się jakoś to naprawić?

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2011-02-25 07:47

euphoria-art - w opisie dodatku nawet pisze "sorted by id". bo newsy dzialaja tak, ze sortuja sie wg ID i wyswietlaja wg ID. taka chyba jest idea news'ow prawda? wyswietlaja sie od najnowszego do najstarszego

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-02-25 08:12

aha ok spoko

euphoria-art

Avatar: euphoria-art

2011-02-25 09:05

"newsy dzialaja tak, ze sortuja sie wg ID i wyswietlaja wg ID" spoko, ale dodatkowo chciałbym mieć możliwość ręcznego ustawiania kolejności, czy jest to wykonalne?

trzykas

Avatar: trzykas

2011-03-22 09:24

tak jest można pomsylec aby sortowane były według pozycji

trzykas

Tomy M.

Avatar: Tomy M.

2011-04-08 16:49

Chciałbym przerobić ten plugin tak aby wyświetlał najnowsze podstrony (ich skróty) na stronach które mają wybrany szablon pages_news.tpl Szablon ten zawiera przed:


<div class="content" id="pageDescription">$aData[sDescriptionFull]</div>



fragment:


<div id="simpleNews">
  <
div class="title">$lang['News']</div>
  <
ul>
<!-- 
END NEWS_HEAD -->
<!-- 
BEGIN NEWS_FOOT -->
  </
ul></div>



Niestety nic nie wyświetla poza tytułem NEWS.
Czy kod sortujący zawarty w tym plugin z tematu potrafi sortować WSZYSTKIE STRONY czy tylko te zawarte w pierwszym zagłębieniu jednego MENU (3 w tym przypadku) W mojej modyfikacji QUICK.CMS jest 5 MENU, chciałbym aby przy wybraniu wyglądu pages_news.tpl były wyświetlane skróty podstron z CAŁEGO SERWISU ... pomoże ktoś?

Makaron

Avatar: Makaron

2011-04-13 10:45

Wydaje mi się, że to trochę nieodpowiedni dodatek do zrealizowania wszystkich Twoich założeń. W pierwszym przypadku zamiast szablonu lepiej byłoby się posłużyć nowym tematem: http://opensolution.org/Quick.Cms/docs/?id=tips#tematy_-_zmiana_wygladu_calej_strony_na_wybranej_podstronie
I tylko w tym temacie dodać linię z instrukcji:

$sNewsList $oPage->listSimpleNews'container.tpl'$config['news_type'] );


Wtedy na stronach powiązanych z nowym tematem będą się wyświetlać newsy, na innych nie.
Gorzej jest z drugą Twoją zależnością, bo ta funkcja nie do końca wydaje się odpowiednia. Spróbuj może utworzyć w Twoim przypadku 5 zmiennych $sNewsList1, $sNewsList2, $sNewsList3, $sNewsList4 i $sNewsList5 i do każdej przypisywać inny typ na sztywno zamiast $config['news_type']
Następnie edytować plik templates/container.tpl i wyświetlać 5 zmiennych utworzonych zamiast jednej $sNewsList.

I helped? Like it: www.facebook.com/makwebpl

Tomy M.

Avatar: Tomy M.

2011-04-15 00:48

Myślę że nie do końca jasno się wyraziłem. Chciałbym stworzyć szablon który po wybraniu realizuje tylko jedną funkcję. Działać ma to tak:
- tworzę nową stronę np. "Aktualności" , dodaję na niej dowolną treść
- wybieram specjalny szablon np. "pages_news.tpl"

Po takiej edycji strona "Aktualności" staje się stroną prezentującą dodaną treść, a pod nią skróty 5 podstron o najwyższych ID. Szablon "pages_news.tpl" może być wybrany do dowolnej podstrony serwisu w której treść NAD newsami moze być inna.
W ten sposób mam prosty system NEWS oparty o segregację po ID. Pozwala to bez ingerencji użytkownika, automatycznie prezentować najnowsze dodane podstrony. Oczywiście pod warunkiem że użytkownik tworząc podstrony dodaje "zajawki/skróty" z krótkim streszczeniem/zajawką podstrony (w górnym oknie edycji tworzonej podstrony).

Czy ktoś ... (nie za darmo!) jest w stanie mi w tym pomóc? Zapłacę gotówką lub w barterze opracowaniem dobrej klasy grafiki, animacji flash itp.

PS. Kiedy ekipa QUICK.CMS poprawi przekierowanie po logowaniu?! Od dawna jest tam błąd powodujący że po logowaniu ZAWSZE otwiera się FORUM QUICK.CART a nigdy QUICK.CMS.

Makaron

Avatar: Makaron

2011-04-15 16:09

Wydaje mi się, że dobrze wytłumaczyłeś, a ja dobrze odpowiedziałem. Różnica polega na tym, że ja użyłem funkcji tematów, a Ty mówisz o szablonach, ale przy odpowiednim zaprojektowaniu strony to nie ma większego znaczenia, bo i przy pomocy tematów można zrealizować wyświetlanie newsów pod treścią danej podstrony i ten temat też tak jak szablon można przypisać do wielu podstron.
Jeśli jednak coś źle zrozumiałem to opisz problem może wraz ze screenami i prześlij na adres: marcin@mak-web.pl to postaram się pomóc.

I helped? Like it: www.facebook.com/makwebpl

tevart

Avatar: tevart

2011-04-29 14:02

Here's the solution for using simplenews in the accordion menu with jquery.


1. add jquery library to header in content.tpl
<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.5.2/jquery.min.js" type="text/javascript"></script>

2. in file content.tpl change HTML code from step 2 in original howTo.txt file to this

<!-- BEGIN NEWS_HEAD --><div id="accordion"><div class="title">$lang['News']</div><!-- END NEWS_HEAD -->

<!-- BEGIN NEWS_LIST -->
<div class="accordion-button"><a>$aData[sName]</a></div>
<div class="acccordion-content">$aData[sDescriptionShort]<br />
<a href="$aData[sLinkName]">Read more....</a></div>
<!-- END NEWS_LIST -->

<!-- BEGIN NEWS_FOOT --></div><!-- END NEWS_FOOT -->

3. Add new CSS style (this is my default styling so change it anyway you like)

#accordion {}
.accordion-button {width:250px;cursor:pointer; background:black; color:white;}
.accordion-button:hover{background:red;}
.accordion-button a {color:white; text-decoration:none; text-transform:uppercase; font-size:1.4em; padding-left:30px;}
.accordion-content {width:240px; margin:15px;}
.accordion-content a {color: black;}
.accordion-content a:hover {text-decoration:none;}


4. Create simplenews.js (or any kind of name you like) file and include it just below the jquery include in header of file container.tpl. Save this file to /core folder
<script type="text/javascript" src="$config[dir_core]simplenews.js"></script>

5. Paste this to simplenews.js file

$(document).ready(function() {

$('.accordion-button').click(function() {
$('.accordion-button').removeClass('on');
$('.acccordion-content').slideUp('normal');

if($(this).next().is(':hidden') == true) {

$(this).addClass('on');

$(this).next().slideDown('normal');
}

});


$('.accordion-button').mouseover(function() {
$(this).addClass('over');

}).mouseout(function() {
$(this).removeClass('over');
});

$('.acccordion-content').hide();

});


6. Works for me....here's the sample
http://pastehtml.com/view/1eaekqk.html

teva

tevart

Avatar: tevart

2011-04-29 14:19

Here's the solution in Quick.CMS.Lite 3.1

http://servis-doma.net/test/quick-cms-lite-3/

tevart

Avatar: tevart

2011-05-12 10:53

Hey treewod

is it possible to change position of news with "position" number? I wan't to manually position news in the menu. Now the position number doesn't do anything

tnx

tevart

Avatar: tevart

2011-05-12 15:20

I manage to sort them in admin with changing sSort from id to position in pages-admin.php, but the order is still by ID in front page.

Pages:
Back to top
about us | contact