Problem z wyświetlaniem zdjęć

d3mon

Avatar: d3mon

2006-03-25 01:42

Witam jest problem, po kliknieciu w miniaturke zdjecia aby obejrzec powiekszenie, zdjecia sie nie laduja. Jest tak w przegladarce Internet explorer oraz Firefox, trzeba kilka razy odswiezac aby zdjecie sie zaladowalo :|
Problem wystepuje nie tylko u mnie ale takze w wersji demonstracyjnej Quick cart. Czy istnieje inny sposob na wyswietlanie zdjec ?

dziekuje za odpowiedz

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-03-25 12:28

d3mon - jaka wersja IE i Firefox?

znacznik

No avatar

2006-03-25 14:57

treewood
U mnie tez to występuje ale na szczescie bardzo rzadko.
IE6, Firefox najnowszy i wczesniejsze.

znacznik

d3mon

Avatar: d3mon

2006-03-25 21:46

Firefox 1.5.0.1, IE 6.0
Sprawdzalem na innych komputerach (30) na 50% komputerow z takimi przegladarkami zdjecia sie nie ladowaly odrazu tylko po 2 - 3 probach.

dziekuje za odpowiedz

d3mon

Avatar: d3mon

2006-03-27 15:00

Zadnych pomysłów ? nie da sie tej galeri zmienic ?

dziekuje za odpowiedz

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2006-03-27 18:09

sprawdzimy i popracujemy nad tym, czy mozecie nam podac jak najwiecej szczegolow, tzn jakie lacze, co sie wyswietlalo zamiast zdjecia, czy pojawialy sie jakies bledy, jak najwiecej abysmy mogli odtworzyc blad...

znacznik

No avatar

2006-03-27 21:24

Teraz "jak na złość" wszystko jest cały czas ok.
Mnie to sie zdarza 1-2 razy w tygodniu.
(równiez na waszej stronie)
Po kliknieciu na miniature pojawia sie okno ale bez zdjęcia, tylko tło i na górze
strzałki przewijania zdjeć.
Pomaga zamkniecie okna i kolejne wywołanie zdjęcia.
Tylko Cart, bo w Cms to mi się nie zdarzyło.

znacznik

d3mon

Avatar: d3mon

2006-03-28 18:33

FF: otwiera sie nowe okno i sa dwa obrazki do przerzucania zdjec w przod i w tyl oczywiscie klikniecie nic nie daje, miejsce obrazka jest puste. Status strony Zakonczono. Konsola JS nie zglasza zadnych bledow, poprostu zdjecie sie nie laduje
IE: otwiera sie nowe okno sa obrazki do przerzucania zdjec, w miejsu zdjecia wyswietla sie czerwony X tak jak by nie znaleziono pliku.

Moj sklep stoi narazie na localhoscie, ale tak samo mam w sklepie demo, moje lacze to 640/160kbps dl/up
Niestety u mnie nie zawsze pomaga ponowne otworzenie okna z zdjeciem.
Drugim problemem jest to ze firefox i opera otwiera za male okna do zdjec, firefox za waskie, opera za niskie

dziekuje za odpowiedz

MalinaBoy

No avatar

2006-03-29 00:20

U mnie podobny problem pod FireFoxem 1.5.01, hosting dobry , inne cms'y chodza bez probemu, a sklep ..niby tez ale te fotki - ich zoom. Trzeba cos z tym zrobic - programisci !!! do boju ...

--------Czy tak musi być?-----------

znacznik

No avatar

2006-04-01 11:31

Dzisiaj wyswietliły mie sie 2 zdjęcia dopiero za drugim razem.
Firefox 1.5
(za pierwszym razem :okno a w nim czerwony pasek, pod spodem pasek
przewijania galerii i tło)
Oba zdjęcia miały format png (na stronie sklepu)

znacznik

~kristooki

No avatar

2006-05-28 18:19

Nie zaczynam nowego postu, bo temat ten sam.
Naprawcie wyświetlanie zdjęć bo poprostu nie działa!

ja w swoich sklepach wykorzystałem skrypt lightbox2 i efekt jest nawet lepszy od standardowego - polecam!
http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-05-28 20:07

kristooki - to fajnie. a dalbys rade zrobic taka instrukcje do dokumentacji by inni mogli sobie takie cos tez zaimplementowac/zainstalowac ?

~znacznik

No avatar

2006-05-28 22:38

kristooki - w Twoim Lightbox czasami zdjęcia otwierają sie jako nowa strona.
Opisane jes to w support na stronie Lightbox.

W QC 1.3- beta zdjęcia chyba otwierają się juz prawidowo czyli za pierwszym razem

znacznik

~kristooki

No avatar

2006-05-29 18:33

~znacznik - aby wyświetlały się poprawnie musisz poczekać do całkowitego załadowania strony. Niestety nieda się tego obejść :(

treewood - postaram sie to opisać, ale niczego nie obiecuje.

~znacznik

No avatar

2006-05-29 20:21

kristooki - To nie szybkość ładowania. (mam łacze 2MB).

Większośc otwiera sie prawidłowo ale to np.
http://www.anma-jaslo.pl/files/products/biale.jpg otworzyło sie w nowym oknie.
Firefox (na IE nie sprawdzałem)
Lightbix opisuje ten problem na swojej stronie.

znacznik

~Jarek

No avatar

2006-06-28 22:30

Dobra ale jak to wrzucić.....

~HI-TEXT Marker

No avatar

2006-06-29 12:00

Wszystko wrzuciłem cały kod lightbox2-a tylko gdzie dodać rel="lightbox" attribute ???/

Ile odcieni czarnego robi marker?

~nowy

No avatar

2006-06-29 12:42

Ten problem z źle działajacymi fotkami pofd Fire Foxem jest już w oryginalnej wersji demo

~tensamproblem

No avatar

2006-07-04 13:21

Witam!

Czy apropo's tych zdjec podjete zostaly juz jakies dzialania? U mnie rowniez wystepuje ten problem i to niemal za kazdym razem w Firefox i MyIE2. Z IE5 jest juz znacznie lepiej, ale reszta uzytkownikow moze sie wkurzac. Bardzo to uciazliwe.

Pozdrawiam!

wewior (OpenSolution)

Avatar: wewior

2006-07-04 14:27

bardzo chcielibysmy naprawic problem o ktorym piszecie ale ciezko wywolac takie bledy, nawet przy pierwszym wejsciu na strone pod ff (wersja 1.5.0.4) nie mam problemow, w IE to samo, sprobuje poszukac innych wersji ff, a moze jakies ustawienia macie niestandardowe, jesli ktos potrafi mnie w ktoras strone pokierowac z gory dziekuje

Do góry
o nas | kontakt