Flash i jego wykorzystanie w róznych częściach strony

brudka

No avatar

2009-08-11 11:17

Witam !

Jestem użytkownikiem darmowej wersji Quick.Cart
Powoli tworzę sobie na niej mała stronkę, tak w pewnym sensie testową :)

No i stworzyło mi się kilka małych pytanek. Wiadomo, że tworząc nową stronę można przypisać jej niezależny banner, który jest wyświetlany w momencie jej wybrania. Banner jest w postaci pliku jpg. Wiem, że banner jest zapisany w bazie w pliku CSV (bo z tego co zauważyłem to taka strukturę plików bazy Państwo posiadacie).

Chciałbym przypisać do danej strony banner jako plik swf a nie jpg. I tutaj jest moje pytania:

1. Czy wpis dotyczący bannera znajduje się tylko w jednym pliku tj: pl_pages_ext.php ? Czy gdzieś indziej jeszcze wymagana jest edycja wpisu by taki swf można podpiąć?

2. Czy i gdzie w kodzie znajduje się funkcja odpowiedzialna za wyświetlanie takiego bannera by można ją było odpowiednio zmodyfikować do wyświetlania swf-a (planuję użyć swfobject-a) no i czy w w/w funkcji są jakieś obwarowania, które trzeba spełnić by po modyfikacji nie rozsypał się kod strony ?

3. Analogicznie czy można przypisać funkcję do obsługi galerii we flashu (przykładowo przez Autoviewer-a) tak by zamiast wprowadzonego zdjęcia w stronce był właśnie moduł swf, który wyświetli serię zdjęć? Oczywiście chodzi mi o miejsce w kodzie odpowiedzialne za obsługę tych rzeczy.

Mam nadzieję, że nie zamęczyłem zbytnio tym tematem, ale nie znalazłem niestety odpowiedzi na te pytania na forum (może źle szukałem). No i myślę, że odpowiedź pomoże innym, którzy też chcieliby takie zmiany wprowadzić ;-)

» Quick.Cart v3.x

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

brudka

No avatar

2009-08-11 11:21

Mam jeszcze jedno pytanie uzupełniające:

Czy można przy wykorzystaniu/stworzeniu takiej funkcji użyć dodatkowej warstwy ? Przykładowo by wykorzystać statyczny banner (standardowyw kodzie) w postaci jpg a na niego nałożyć divem animację swf w trybie przezroczystości ?

Dzięki wielkie za okazaną pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Makaron

Avatar: Makaron

2009-08-11 16:03

Ad 1: Tak tylko w tym pliku jest przechowywana ta informacja.

Ad 2: Szczerze Ci powiem, że nie wiem czy będzie to proste do zrobienia. Ten banner działa na zasadzie doklejenia fragmentu stylu css. Dokładniej znajdziesz przykładowy szablon tego bloku w pliku templates/pages_default.tpl blok BANNER. Jak widzisz po prostu zmienna przechowująca adres obrazka jest ładowana i zmienia się tło. W przypadku elementów flash będzie to bardziej zakręcone, ale jeśli będą miały te same rozmiary to pewnie możliwe. Ostatecznie zostaje Ci zrobienie osobnych tematów do każdej z podstron i tam zmiana np ładowanego pliku z container.tpl na inny, ale nie będzie to automatyczne.

Ad 3: Nie znam programu, więc nie pomogę w tej kwestii.

brudka

No avatar

2009-08-11 17:57

dzięki za pomoc :)

Zaraz zacznę próby zarówno z załączeniem obcej galerii jak i modyfikacją tego bannera. Efekty swoich prób (oczywiście te pozytywne) przedstawię w tym topicu dla potomności ;)

Co do umieszczenia obcej galerii a nawet obcych skryptów mam jakiś pomysł. Może wypali. Spróbuje wykorzystać do tego istniejący edytor HTML w panelu administratora. Nim spróbuje dorzucić kod obsługujący SWF-y i inne dodatkowe elementy.

No ale zobaczymy po sprawdzeniu czy mój tok myślenia jest poprawny :)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

brudka

No avatar

2009-08-11 19:20

Jeśli można to mam jeszcze jedno pytanie.

Które pliki (chodzi mi o katalog tych plików) generują podstrony ?

Pytam ponieważ muszę zdefiniować ścieżkę dostępu do plików, które chce wczytać a niestety nie wiem skąd startuję ;-)

Chodzi m o ścieżkę dostępu w momencie wykorzystania edytora html w edycji podstrony w opisie pełnym (w krótkim też by się przydała)

Dzięki :)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

brudka

No avatar

2009-08-18 12:39

No więc tak:

Jeśli ktoś chce skorzystać z któregokolwiek modułu simpleviewer (np. autoviewer) w jakimkolwiek module strony należy posłużyć się dwoma zabiegami:
- w container.tpl - w sekcji HEAD wpisujemy wszelkie informacje które powinny pojawić się własnie w tej sekcji (style, skrypty JS, odwołania do skryptów),
- sam kod wywołujący konkretny moduł wpisujemy w daną podstronę wykorzystując do tego celu zintegrowany edytor HTML (znajdujący się na pasku edycji strony),

W taki sposób mamy dodatkowe moduły do prezentacji galerii zdjęć ;)

Oczywiście odwołania do plików i same pliki modułów robimy zgodnie z ich ścieżkami dostępu. Wszystkie ścieżki dostępu (katalog startu) zaczynają się w katalogu głównym strony) więc jak do czegoś się odwołujemy niezależnie od tego gdzie jest faktyczny kod ścieżka dostępu powinna zaczynać się od głównego root strony.

Mam nadzieję, że nie zamieszałem zbyt bardzo ;), no i mam nadzieję, że nie naruszyłem, żadnej licencji robiąc takie małe dopieszczenie ;)

Co do zastosowania a w sumie sensowności bannera Flash w sekcji MENU2 to miało by to sens w przypadku gdyby banner pozostawał na stronie przykładowo w wydzielonej ramce, albo strona przeładowywałaby się poprzez Ajax, tak by nie następowało odświeżenie za każdym razem bannera. Wtedy miało by to sens, w aktualnej sytuacji taki banner tylko przeszkadza. Bo przy szybkim przechodzeniu pomiędzy podstronami za każdym razem animacja bannera startuje od początku i przyznam, że efekt jest dokładnie odwrotny od zamierzonego ;).

Tak więc po namyśle odstapiłem od takich wodotrysków, gdyż zamiast zwiększyć jakość strony, umniejszają ją.

No i jest poje do popisu dla autorów Quick.Carta i CMS-a by pomyśleć zaimplementowaniu obsługi xmlhttprequest ;)

Pozdrawiam

Do góry
o nas | kontakt